Зареєстровано законопроект, яким пропонується змінити підсудність окремих категорій адміністративних справ


У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 10282 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підсудності окремих категорій адміністративних справ», яким пропонується удосконалити правове регулювання підсудності окремих категорій адміністративних справ, а також покращити доступ громадян України до правосуддя, зокрема в частині можливостей оскарження судових рішень в апеляційному та касаційному порядку.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, а також окремих законів України та змінити існуючу підсудність адміністративних справ, які стосуються оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, Верховної Ради України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Передбачається, що такі категорії адміністративних справ, які на сьогодні розглядаються у першій та апеляційній інстанції виключно Верховним Судом, розглядатимуться у першій інстанції окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Відповідні зміни дозволять поширити на відповідні адміністративні справи загальний порядок оскарження судових рішень, який включатиме апеляційний та касаційний перегляд.

Зареєстровано також супутній законопроект № 10283 «Про внесення зміни до статті 79 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо підсудності окремих категорій адміністративних справ».

Необхідність окремого внесення цього Законопроекту зумовлена вимогами статті 4 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» відповідно до яких, зміни до цього Закону можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».