Закони про розмитнення євроавто вступили в дію: основні зміни
25 листопада 2018 року набрали чинності Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» і Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів».
Закони були схвалені Верховною Радою 8 листопада 2018 року, Президент підписав законодавчі акти 23 листопада.
Про це інформує «Українське право».
Перший Закон вносить зміни до Митного кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про державну прикордонну службу України», «Про дорожній рух», «Про Національну поліцію», «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів»
Документ передбачає, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації.
Передача транспортного засобу особистого користування (стаття 469 Митного Кодексу), тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи не поміщувала його у митний режим транзиту, за винятком випадків, коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи поміщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перевищення встановленого строку доставки транспортних засобів (стаття 470 Митного Кодексу) особистого користування і комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення (а при переміщенні в межах зони діяльності однієї митниці — від одного підрозділу цієї митниці до іншого), митних або інших документів на ці товари, транспортні засоби не більше ніж на одну добу – тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Особа, що вчинила аналогічне правопорушення протягом року, а так само перевищила строк тимчасового ввезення автомобілів або строку тимчасового вивезення товарів, крім транспортних засобів особистого користування, за межі митної території України більше ніж на одну добу, але не більше ніж на десять діб – штрафується на 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Перевищення встановленого строку доставки:
- більше ніж на 10 діб, але не більше ніж на 20 діб, митних або інших документів на ці товари більше ніж на 10 діб, а так само втрата цих документів – передбачає штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- більше ніж на двадцять діб – 1 тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- більше ніж на 20 діб, але не більше ніж на 30 діб – 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- більше ніж на 30 діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування – 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Перевищення строку тимчасового ввезення автомобілів за межі митної території України (стаття 481 Митного Кодексу) не більше ніж на 3 доби карається попередженням або штрафом у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне вчинення правопорушення і перевищення строку більше ніж на 3 доби, але не більше ніж на 10 діб, карається штрафом у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Більше ніж на 10 діб, але не більше ніж на 20 діб – штраф 1 тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; більше ніж на 20 діб – 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів; більше ніж на 20 діб, але не більше ніж на 30 діб – 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів і понад 30 діб – 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів або конфіскація транспортних засобів.
Другий Закон запроваджує нову модель оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, знижуючи акциз.
Згідно із Законом, ставка податку для відповідного транспортного засобу визначається за формулою:
Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік, де Ставка базова — ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу.
Для авто з бензиновим двигуном з об’ємом циліндрів до 3000 куб. сантиметрів податок становитиме 50 євро, понад 3000 куб. сантиметрів – 100 євро;
з дизельним двигуном з об’ємом циліндрів до 3500 куб. сантиметрів -75 євро; понад 3500 куб. сантиметрів – 150 євро.
Коефіцієнт двигуна — коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна в куб. см на 1000 куб. см;
Кофіцієнт віку — коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад п’ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15).
Ставка податку для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), встановлюється у розмірі 1 євро за 1 кВт.годин ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.
Ставка податку для транспортних засобів, що приводяться в рух тільки електричним двигуном (одним або декількома), встановлюється у розмірі 100 євро за 1 штуку.
Окрім того, з першого дня набрання чинності Законом по 30 календарний день ставки податку для транспортних засобів визначаються із застосуванням коефіцієнта 0,5; з тридцять першого дня – із коефіцієнтом 0,75.
У вартість розмитнення автомобілів також входять ще три платежі: ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).