ЄСПЛ зазначив, коли невиконання рішення суду не є порушенням Конвенції


Попри те, що органам влади протягом тривалого часу не вдалося вжити ефективних заходів для забезпечення виконання рішення суду про контакт батька з дітьми, ЄСПЛ не побачив у цьому порушення ст. 8 Конвенції.

Відповідний прес-реліз рішення у справі «Гружич проти Сербії» (№ 203/07) оприлюднено на офіційному сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Після розлучення Боско Гружич намагався через суд встановити повну опіку над своїми двома дітьми. В ході провадження суд видав тимчасовий наказ про контакт, Гуржич намагався забезпечити виконання цього рішення, втім зустрівся з різними перешкодами, в тому числі з тим фактом, що його дочка не йшла до нього на зустріч, а синові мати відмовлялася дозволити піти самостійно.

Соціальні служби та суди влаштовували різні зустрічі між батьками, між батьком і дітьми для обговорення ситуації, під час яких завжди були присутні судові виконавці. В кінцевому підсумку суд першої інстанції, який розглядав справу, припинив тимчасову процедуру правозастосування. Це рішення було підтверджене вищими судами.

Гружич поскаржився до Європейського суду з прав людини на те, що органам влади Сербії протягом тривалого часу не вдалося вжити ефективних заходів для забезпечення виконання тимчасового наказу про контакт.

Суд у Страсбурзі розглянув скаргу відповідно до статті 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та констатував відсутність порушення.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Гружич проти Сербії» (№ 203/07)  у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.