Як проходить в Україні пенсійна реформа — слідкуйте на спеціальному сайті


Підвищення розміру пенсій розраховуватиметься індивідуально для кожного пенсіонера, насамперед зміни торкнуться тих, хто давно вийшов на пенсію і чиї пенсії протягом багатьох років не осучаснювались.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Після прийняття законопроекту про пенсійну реформу буде проведено перерахунок пенсій для всіх пенсіонерів. Для кожного індивідуально, за єдиним підходом, буде розрахований новий, більший розмір пенсійного забезпечення. Насамперед розмір виплат підвищиться для тих, хто давно вийшов на пенсію і чиї пенсії протягом багатьох років не осучаснювались. Це старше покоління, яке тяжко працювало і несправедливо опинилося за межею бідності з неприйнятно мізерним пенсійним забезпеченням, – цитує Реву прес-служба відомства.

Так, понад мільйон пенсіонерів отримають постійну надбавку до пенсії понад 1000 грн, збільшення пенсій на суму від 500 до 1000 грн торкнеться майже 2 млн пенсіонерів, близько 2,5 млн пенсіонерів після перерахунку отримають надбавку до 500 грн, ще 3 млн пенсіонерів отримають збільшення пенсійного забезпечення після перенесення підвищення соціальних стандартів з грудня на жовтень 2017 року.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні і за основу урядовий законопроект № 66144, що дає старт пенсійній реформі.

Окрім цього, раніше в Україні був запущений сайт «Пенсійна реформа Уряду Гройсмана» з «найбільш повною інформацією щодо урядових ініціатив, а також всіма необхідними роз’ясненнями щодо етапів впровадження реформи».