Вступний тест LSAT для студентів-юристів США та Канади: в чому його особливості


При вступі в правові школи США і в більшість канадських юридичних шкіл, затверджених Американською асоціацією юристів (АВА), студентам потрібно здати тест LSAT (Law School Admission Test).

Lойер розібрався, які його особливості.

Тест LSAT не пов’язаний з юриспруденцією. Він розроблений для оцінки вербальних та аналітичних здібностей, словесно-логічного мислення. Вважається, що результати LSAT прогнозують, наскільки успішним буде студент в перший рік навчання.

LSAT складається з 5 секцій: Logical Reasoning («логічне мислення»), Reading Comprehension («розуміння прочитаного»), Analytical Reasoning («аналітичне мислення»), Writing Sample («приклад письмової аргументації»), а також експериментальна секція, за яку бали не нараховуються.

Випробування триває зазвичай півдня. За цей час необхідно в письмовій формі відповісти в середньому на 100 питань, які спрямовані на перевірку логічного та аналітичного мислення, розуміння тексту, а також написати есе. Результати оцінюються в балах за шкалою від 120 до 180. Прохідний бал в топ-10 кращих юридичних вузів США — 168-170.

Результат LSAT цінується юридичними школами вище, ніж середній бал випускних іспитів в звичайній школі. Абітурієнту дозволяється здати LSAT не більш трьох разів протягом двох років. Результат тесту дійсний протягом п’яти років.

Досі для здачі тесту був потрібний внесок в $ 190, реєстрація в одному з акредитованих центрів, розташованих майже в 60 країнах, і посвідчення особи з фото. До 2007 року у абітурієнтів також знімали відбитки пальців, щоб виключити випадки шахрайства з двійниками, однак після скандалу дактилоскопію скасували.

Під час іспиту дозволяється використовувати тільки твердо-м’які олівці і гумки.

З середини 2019 року LSAT почнуть проводити в цифровому режимі на території США і Канади. Для цього абітурієнтів забезпечать планшетами зі спеціальним програмним забезпеченням. Для кандидатів з обмеженими можливостями в пристрої передбачена програма читання з екрану і інші електронні помічники. Організатори також відкриють онлайн-сервіс, де можна буде потренуватися в здачі цифрового іспиту, використовуючи настільний комп’ютер або смартфон. Очікується, що в результаті нововведення значно скоротиться час на обробку результатів тесту (зараз він складає в середньому три-чотири тижні).