Встановити необхідність проведення психіатричного огляду кандидатів в президенти, — законопроект


У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №9379 від 07.12.2018 р. «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (про проведення обов’язкового попереднього психіатричного та наркологічного огляду кандидата на пост Президента України)».

Метою Закону є  створення правових основ виборів Президента України із дотриманням  загальновизнаних світовою спільнотою норм, зокрема, надання медичного висновку про проходження психіатричного та наркологічного огляду.

Законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про вибори Президента України», зокрема, перелік документів, що подаються у Центральну виборчу комісію (ст. 51), доповнений медичним висновком про стан здоров’я кандидата на пост Президента України та висновком про проходження психіатричного та наркологічного огляду, з якими громадяни України — виборці повинні бути ознайомлені.

Порядок  проходження попереднього психіатричного та наркологічного огляду кандидата на пост Президента України та про додержання інших умов щодо цих відомостей буде затверджуватися центральним органом виконавчої  влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я та Центральною виборчою комісією.

Із цією метою Проект пропонується доповнити новою статтею такого змісту:

Стаття 51-1 Порядок проведення попереднього психіатричного та наркологічного огляду кандидата на пост Президента України та про додержання інших умов щодо цих відомостей

Порядок проведення попереднього психіатричного та наркологічного огляду кандидата на пост Президента України затверджується центральним органом виконавчої  влади,  що  забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Порядок щодо розміщення даних про  результати попереднього психіатричного та наркологічного огляду кандидатів на пост Президента України разом з іншими відомостями про кандидатів на пост Президента України відповідно до закону для ознайомлення громадянам та про додержання інших умов щодо цих відомостей затверджується Центральною виборчою комісією.