Визначено дату першого іспиту для державних реєстраторів


Перший іспит для кандидатів у реєстратори та реєстраторів, які були відключені від доступу до реєстрів, відбудеться 18 лютого цього року. Він пройде у вигляді комп’ютерного тестування.

Про це під час прес-конференції повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

Аналізуючи скарги, які надходять до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, ми доволі часто помічаємо, що при вчиненні реєстраційної дії реєстратори порушують вимоги закону не свідомо, не через якийсь злий умисел, а через низький професійний рівень та брак знань, — сказала Ірина Садовська.

Вона навела приклад коли одна літня жінка – реєстратор комунального підприємства через брак кваліфікації одним дотиком до клавіатури перереєструвала велику мережу супермаркетів.

На сьогоднішній день за порушення тимчасово або повністю відключені від доступу до реєстрів близько півтори тисячі осіб. Тому ми вирішили проводити тести й перевіряти кваліфікацію тієї людини, яка має право вчиняти дії та вносити зміни в державних реєстрах, — зазначила заступник Міністра юстиції.

25 лютого розпочато прийом заявок. Відповідне оголошення ви можете побачити на сайті Міністерства юстиції (https://bit.ly/2TdHZPj). Заявки можуть бути надіслані поштою або передані безпосередньо у Мін’юст за адресою: Київ, Рильський провулок, 10 і приймаються включно до 16.00 8 лютого. А вже 18 лютого буде проведено перше тестування.  Іспит буде відбуватися в режимі людина-комп’ютер, тобто без впливу людського фактора.

Тестування обов’язково повинні проходити особи, які мають бажання стати державними реєстраторами, а також реєстратори, які були відключені від доступу до реєстрів і зараз спливає термін цього відключення.

За день ми зможемо прийняти іспит у близько 60 осіб. 100 запитань і 2 години на тестування. Особа, яка відповіла на 75 і більше запитань, визнається такою, що підтвердила свою кваліфікацію. Через день їй видається відповідний сертифікат. Ті, хто тільки починають свою професію реєстратора, повинні також пройти двотижневі курси навчання користування реєстром в ДП «НАІС» і отримати так званий ключ доступу, — сказала заступник Міністра юстиції.

Вона також наголосила, що іспити будуть відбуватися раз на місяць. Особа, яка не склала іспит, може спробувати скласти його наступного місяця. Жодних обмежень щодо кількості спроб немає.

У свою чергу перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова зазначила, що іспит для реєстраторів є однією із ланок у ланцюгу системних ініціатив міністерства, спрямованих на те, щоб реєстраційні послуги в Україні були максимально фаховими та якісними.