Верховний суд Сінгапуру вперше засудив людину до смерті з використанням сервісу Zoom


Наркоторговця з Малайзії засудили до повішення за допомогою сервісу Zoom – першої справи міста-держави, коли смертна кара була призначена дистанційно.

37-річний громадянин Малайзії Генасана отримав найвищу міру покарання за контрабанду щонайменше 28 г героїну та координацію двох кур’єрів у 2011 році. Свою причетність до вчиненого злочину малайзієць заперечує.

І хоча адвокат Пітер Фернандо розглядає можливість апеляції, він не заперечує проти використання відеоконференцій задля найшвидшого винесення вироку.

Нагадаємо, що країна перебуває під карантинними заходами з початку квітня. Судові справи, які вважаються істотними, ведуться віддалено, а розгляд інших відкладено.

Експерти з прав людини схарактеризували рішення про дистанційний розгляд справи як необдумане.

“Абсолютна остаточність вироку та реальність того, що несправедливі судимості мають місце по всьому світу у справах про смертний вирок, викликають серйозні занепокоєння щодо того, чому Сінгапур поспішає завершити цю справу через Zoom”, – заявив заступник директора Human Rights Watch по країнах Азії Філ Робертсон.

Цей випадок є ще одним нагадуванням про те, що Сінгапур проводить політику “нульової толерантності” до наркотиків. Лише минулого року у місті-державі 4 людини були повішені за злочини, пов’язані з наркотиками. У 2018 році – 13 осіб, у тому числі й іноземці.

Радниця щодо смертної кари Amnesty International К’яра Сангіорджо заявила: “Чи через Zoom чи особисто, смертний вирок завжди жорстокий і негуманний.”

На жаль, Zoom не  відповів на запит щодо коментарів, зроблений через його представників у Сінгапурі.

Джерело: Reuters.com, Theguardian.com

Фото: e-vid.com