В Україні вперше передали до суду справу про прихований запис в кінотеатрі


В Україні це буде перший прецедент судового рішення у справі за так званий камкордінг — прихований відеозапис фільму в кінотеатрі.

Про це під час панельної дискусії з інтелектуальної власності в Американському домі заявив заступник глави Української антипіратської асоціації (УАПА) Сергій Нетецький, передає Liga.Tech.

Я отримав повідомлення від правоохоронних органів, що матеріали вже передані до суду. Тобто в Україні буде перший випадок судового рішення у справі за камкордінг в одному з кінотеатрів, — сказав Сергій Нетецький.

Представник УАПА також зазначив, що за цим напрямком існує певна проблема — перш за все, відсутність досвіду напрацювання доказової бази в правоохоронних органах України. За його словами, поки немає розуміння того, що це дійсно серйозне правопорушення. Хоча 176-я стаття Кримінального кодексу України вказує, що серед санкцій за його вчинення: штрафи, арешт та позбавлення волі до двох років.

На початку квітня кіберполіція оголосила всеукраїнську спецоперацію «Пірати». Головна мета якої полягає в приверненні уваги населення до проблеми порушення авторських прав.

Фото: Pexels