В бібліотеках можна отримати нічні абонементи


Кабмін розширив перелік послуг, які можуть надавати державні та комунальні установи культури на платній основі.

Перелік цих послуг затверджений постановою Кабмін від 12 липня 2017 № 493.

Бібліотекам, зокрема, дозволили вводить додаткові платні послуги, такі як інформаційно-бібліотечне обслуговування підприємств, ламінація документів, видача нічних абонементів, продаж списаних з фондів бібліотеки документів та ін.

Також тепер допускається фото і відеозйомка інтер’єрів бібліотек, музеїв, заповідників та ін закладів за заявками юридичних та фізичних осіб.

Крім того, в установах культури можна буде проводить інформаційно-масові, розважальні та інші заходи, а також влаштовувати концерти творчих колективів та окремих артистів. При цьому за окрему плату також допускається розміщення реклами відповідних заходів.

Заклади культури зможуть організовувати і проводить корпоративи і професійні свята, а також форуми, тренінги та різноманітні семінари.

Бажаючі зможуть пройти індивідуальне стажування або підвищити кваліфікацію в сфері вивчення, консервації та реставрації в бібліотеках, музеях, архівах, спеціалізованих науково-дослідних установах та інших закладах культури.

До того ж установи культури зможуть здавати в оренду малі архітектурні форми, автомобілі та створювати умови для організованого туризму.