Урегульовано процедуру реєстрації іноземців в пунктах пропуску через державний кордон
Уряд урегулював процедуру здійснення реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон.
Зокрема, відповідно до вимог Закону України «Про прикордонний контроль», затверджено відповідний порядок реєстрації.
Постановою від 03 жовтня 2018 р. № 798 «Про затвердження Порядку реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон» визначено процедурні питання реєстрації паспортних документів, терміни, на які здійснюється реєстрація в пунктах пропуску різних категорій іноземців, та визначено обсяги інформації, необхідної для її проведення.
Реєстрація паспортних документів проводиться:
1) у разі в’їзду іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в’їзду, або осіб без громадянства – на строк, зазначений у візовій інформаційно-телекомунікаційній системі, а в разі відсутності такої інформації – відповідно до відомостей, зазначених у візовій етикетці;
2) у разі в’їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду, — на строк не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;
3) у разі в’їзду іноземців або осіб без громадянства з метою транзитного проїзду територією України – на строк, визначений у проїзному квитку, а в разі відсутності квитка – на строк, фактично необхідний для перетинання території України на відповідному виді транспорту.
У разі, коли в паспортному документі іноземця або особи без громадянства не передбачено сторінок для відміток про перетинання державного кордону, або на прохання іноземця, особи без громадянства, відмітка «В’їзд» проставляється у правому верхньому куті частин «Прибуття» та «Вибуття» імміграційної картки.
Відмітка «В’їзд», проставлена в паспортному документі або імміграційній картці, дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України.
Під час реєстрації паспортних документів іноземців та осіб без громадянства уповноважена особа здійснює фіксацію біометричних даних під час кожного їх в’їзду в Україну, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.