Україна зайняла 1 місце в Рейтингу прозорості публічних закупівель


У міжнародному Рейтингу прозорості публічних закупівель, який проводить Інститут розвитку та свободи інформації (IDFI, Грузія) Україна посіла перше місце.

Вона набрала 97,05 балів зі 100 можливих, обігнавши Молдову (92,81) та Колумбію (91,77). Щодо найгіршого результату, то він у Таджикистану — 37,88 балів.

Для визначення рейтингу оцінюється законодавство державних закупівель та прозорість процесів на кожному етапі проведення тендеру за 64 показниками.

«Статус країни з найпрозорішою сферою публічних закупівель потрібно відстоювати, і нам разом з профільним департаментом Мінекономіки цього року це вдалося. Утім, прозорість — це не самоціль, а лише важлива компонента ефективного використання коштів платників податків. Сфера публічних закупівель потребує в першу чергу встановленням дієвого контролю та невідворотності покарань. А ДП “Прозорро” буде продовжувати подальшу діджиталізацію, бо в новому світі дані – то нова нафта», — зазначає генеральний директор державного підприємства “Прозорро” Василь Задворний.

Фото: pixabay