У Верховній Раді зареєстровано законопроект про доступ до адвокатської діяльності


У Верховній Раді зареєстровано проекту Закону України № 10220 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо доступу до адвокатської діяльності».

З метою вдосконалення чинного законодавства України з питань доступу до адвокатської діяльності пропонується внести зміни до частини 1 статті 6, частини 1 статті 7, частини 1 статті 9,  частини 5 статті 10, частини 2 статті 48, частини 1 статті 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та доповнити частиною 3-1 статтю 8 цього закону, а також двома новими абзацами – частину 2 статті 9.

Законопроект доповнює частиною 3-1 статтю 8 Закону, в якій закріплено вичерпний перелік підстав для відмови у допуску до складання кваліфікаційного іспиту. Цей пункт пропонують викласти у такій редакції:

Підставою для відмови в допуску особи до складання кваліфікаційного іспиту може бути:

1) невідповідність претендента вимогам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;

2) невідповідність поданих документів вимогам законодавства;

3) подання не в повному обсязі документів, передбачених Порядком допуску до складення кваліфікаційного іспиту.

Запровадження проведення кваліфікаційного іспиту шляхом проходження анонімного тестування та внесена пропозиція про те, що тестування повинна проводити Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, а організаційно сприяти – кваліфікаційно-дисциплінарні комісії регіонів.

Від проходження стажування пропонують звільняти не лише осіб, які мають стаж роботи помічника адвоката не менше одного року за останні два роки, а й осіб, які мають п’ятирічний стаж роботи в галузі права.

З метою забезпечення ефективної роботи ради адвокатів регіону у статті 48 Закону запропоновано встановлення певних кваліфікаційних вимог до Голови такої ради, а саме: безперервний стаж адвокатської діяльності 10 років.

Також запропоновано Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури зробити більш незалежною, передбачивши її підконтрольність і підзвітність виключно З’їзду адвокатів України, а не Раді адвокатів України.