У Мінсоцполітики розповіли, як отримати пенсію “неофіційним” працівникам
Люди, які працюють неофіційно, по досягненню пенсійного віку можуть розраховувати лише на державну соціальну допомогу або збирати на пенсію, роблячи внески до недержавних пенсійних фондів.
Про це повідомила генеральний директор директорату розвитку соціального страхування Міністерства соціальної політики України Валентина Кудін, передає УНН.
На сьогодні у нас функціонує солідарна система виплати пенсій. Як солідарна, так і та, яку збираються запровадити (обов’язкове пенсійне накопичення, — ред.), передбачає, що українці можуть скористатися правом отримувати виплати, якщо робитимуть певні відрахування. Тому люди, які працюють сьогодні в тіні і не сплачують обов’язкові страхові внески, точніше за них їх не сплачує роботодавець, можуть розраховувати лише на державну соціальну допомогу після досягнення 65-річного віку, — зазначила Валентина Кудін.
При цьому, як уточнила чиновниця, люди, які працюють неофіційно, або мають “сірі” зарплати, можуть також користуватись послугами недержавних пенсійних фондів — і самостійно робити відрахування до такого фонду.