У Києві відкрито п’ятий міжрегіональний правовий клуб «PRAVOKATOR»


Міністерство юстиції продовжує розвиток системи безоплатної правової допомоги – одного з найбільших соціальних проектів Уряду, який дає можливість українцям захищати свої права та інтереси.

На цьому наголосив міністр юстиції Павло Петренко на урочистому відкритті п’ятого міжрегіонального правового клубу «PRAVOKATOR» у Києві.

Відкриття міжрегіональних правових клубів стало наступним етапом у розвитку системи безоплатної правової допомоги. Перший такий клуб ми запустили в роботу 30 березня у Дніпрі. Потім аналогічні заклади відкрили двері у Львові, Одесі та Харкові. І сьогодні ми завершуємо формування системи правових клубів та урочисто відкриваємо «PRAVOKATOR» у Києві, — зазначив очільник Мін’юсту.

Це заклад нового формату, який забезпечить подальший розвиток системи надання правової допомоги громадянам та створить передумови для переходу на якісно новий рівень надання правових послуг – забезпечення правової обізнаності та посилення інституційної спроможності громад.

Можу сказати, що цей проект вже став успішним. За цей час ми провели 243 заходи, участь в яких взяли майже 6 тисяч учасників. Це юристи, адвокати, прокурори, судді і громадські активісти. Правові клуби стали місцем діалогу і знаходження порозуміння між різними зацікавленими сторонами. Хочу побажати, щоб ці майданчики були центрами знаходження інноваційних рішень, які забезпечать поновлення справедливості в нашій країні, — зазначив Павло Петренко.

Він також нагадав, що система безоплатної правової допомоги стала одним з найбільш успішних соціальних проектів держави.

У 2014 році, коли держава перебувала в надзвичайно складному становищі, Уряд і Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підтримали ініціативу Міністерства юстиції. Сьогодні ми маємо 550 центрів та бюро безоплатної правової допомоги, де працює близько 5 тисяч адвокатів і 3 тисячі юристів. Вони щодня надають допомогу кожному українцю, незалежно від його статусу чи майнового становища, — поінформував присутніх очільник Мін’юсту.