У Кіберполіції порадили, як вберегтися від кібератаки
Працівники Департаменту Кіберполіції НПУ розповіли, що робити, щоб захистити свої дані від атак хакерів.
Про це йдеться на сторінці Департаменту у соціальній мережі Facebook.
Серед основних помилок, яких слід уникати під час налаштування захисту для доступу до ресурсів та інформації:
- слабкі паролі, які складаються із коротких слів і фраз та не містять цифр та інших символів;
- використання відкритих (не шифрованих) способів передачі даних;
- застарілі версії програмного забезпечення із відомими та не виправленими вразливостями;
- використання віддаленого доступу до ресурсів та систем управління обладнанням з використанням загальних каналів мережі Інтернет.
У повідомлення також зазначено, що Кіберполіція проаналізувала матеріали про кіберзлочини і прийшла до висновку, що в Україні захист бездротових комп’ютерних мереж і знання звичайних користувачів у сфері інформаційної безпеки залишається вкрай на низькому рівні.
Аналіз показав, що вразливості критичного рівня присутні в майже половині інформаційних інфраструктур приватного та державного секторів. Приватні дослідники зазначають, що значну частку таких уразливостей (40%) становлять помилки у налаштуванні програмного забезпечення, помилки у програмному коді (27% систем) та відсутність, або не своєчасність оновлень безпеки (20% систем).
Виявлені уразливості створюють ситуацію, при якій втручання у діяльність інформаційних систем стає можливим навіть з невеликим обсягом відповідних знань та низькою кваліфікацією зловмисника в галузі інформаційних технологій.
Окрім цього спеціалісти Департаменту зазначають, що захист безпроводових мереж (WI-FI) знаходиться на дуже низькому рівні. Проведеним аналізом встановлено, що приблизно 75% з них можуть бути успішно атаковані. У кожній другій системі з бездротової мережі можливий доступ до локальної комп’ютерної мережі установ приватного та державного секторів.