Tabula – судовий органайзер смартфоні
Засновники проєкту Tabula вирішили зруйнувати міф, що юриспруденція — це незліченна кількість паперу.
Вони створили судовий органайзер, який можна завантажити на смартфон. З його допомогою, як запевняють автори програми, в суд юристам можна ходити без портфеля.
Ми розпитали їх про те, як з’явилася ідея створити такий проєкт, чим він корисний і чи дійсно тепер про щоденник і портфелі судовим юристам можна забути.
Як з’явилася ідея?
Ідея з’явилася на початку 2019 року. Помітили, що кожне судове засідання закінчується вибором і узгодженням дати наступного. Суддя відкриває щоденник засідань і починає посилено гортати сторінки в пошуках вільної дати та часу. Вибравши дату, оголошує її, і сторони процесу, відкривши свої щоденники, починають робити те ж саме. У 80% у когось не виходить і знову починається шурхіт листів.
Ми, звичайно, подумали, що зі смартфоном це можна робити набагато швидше та ефективніше. Та й місце в портфелі можна звільнити, прибравши з нього щоденник. А потім пішли далі — а навіщо взагалі в засідання тягти портфель. Юристи, звичайно ж, сказали, що це несерйозно і, взагалі засідання неможливо без документів і здоровезних тек.
А як бути з паперовими документами?
Дійсно, велика частина письмових доказів подається через канцелярію суду, відправляється через пошту або ж одноразово долучається під час судового засідання. А копії цих документів потрібні сторонам, щоб в засіданні завжди було зручно на них звертати увагу суду, посилатися або зачитувати уривки.
Все це можна робити з екрана планшета або телефону. Дослідивши ринок додатків, ми виявили, що всі ці функції можна знайти в універсальних додатках типу календаря, додатка-сканера і файлового менеджера. Але одного зі всіма функціями — немає. Так і з’явилася ідея створити єдину програму й адаптувати його під судовий процес. У березні намалювали перший дизайн, і почали писати код.
Це про диджиталізацію судового процесу?
За допомогою Опендатабот ми отримали доступ до бази відкритих даних розкладів судових засідань. Так ми змогли оновлювати розклад засідань за номером судової справи у додатку в автоматичному режимі.
Найбільше переживали, що консервативні погляди багатьох юристів не дадуть проєкту вистрілити. Але зараз у нас вже більше ніж 1000 активних користувачів і велика віра в диджиталізацію судового процесу.
Чим корисний додаток?
Додаток вже вміє самостійно вести розклад судових засідань (якщо дані внесені судом в систему ДСА); сканувати й зберігати документи та записи у справі; створювати звіти по судових засіданнях. Також має повну базу судів України для побудови маршрутів навігатором.
Зараз працюємо над повноцінною планшетною версією і функціями командної роботи з можливістю передавати всі документи та записи у справі між користувачами програми.
Розкажіть про команду.
Наша команда складається з юриста-практика, дизайнера та iOS-розробника. Як тільки підберемо Андроїд-розробника — випустимо версію і для цієї системи.
Як монетизуєте?
Додаток безкоштовний і дає можливість відстежувати засідання по 3 справах. Повний функціонал доступний за передплатою і містить синхронізацію файлів між пристроями, можливість формувати звіти по засіданнях і відстежувати понад 3 справи.
Ваша мета.
Зробити додаток, якого будь-якому юристу буде досить для того, щоб піти в суд з одним планшетом.