Стратегія успіху: правило 5 годин від світових бізнес-лідерів


Щоб досягти успіху, необхідно постійно розвиватися. Для того, щоб йти в ногу з часом, відомі бізнес-лідери, які отримали світове визнання, радять користуватися правилом п’яти годин.

Це правило полягає в тому, щоб кожен робочий день виділяти один годину на саморозвиток і самовдосконалення.

І хоч нам може здаватися, що ми занадто зайняті, і виділити одну годину — дуже складно, насправді — це самообман. Якщо почати контролювати час, проведений в соціальних мережах і в телефоні, 1 година в день — не здасться чимось нереальним.

Однак результат, який ви отримаєте, обов’язково здивує і виділить вас серед інших. Адже вчитися ніколи не пізно, а головне — ніколи не потрібно зупинятися.

Як стверджує бізнесмен Марк Андріс, в світі було б набагато більше “Марків Цукербергів”, якби більшість розумних людей вміли обмірковувати всі свої кроки і аналізувати.

Більшість людей, які користуються правилом 5 годин, використовують цей час для читання, обдумування або експериментів.

А в компанії Google навіть дозволяється використовувати 20% робочого часу для роботи над власними проектами.

Так, наприклад, Білл Гейтс читає не менше 50 книг на рік, Марк Цукерберг читає не менше 2 книги в місяць, а мільярдер Девід Рубінштейн в тиждень прочитує по 6 книг.

Не менш корисним для самовдосконалення є роздуми. Відомі люди нерідко використовують годину в день саме для обмірковування різних ідей і їх аналізу.

Так, наприклад, генеральний директор соціальної мережі LinkedIn Джефф Вайнер витрачає на роздуми не менше 2 годин на день. Такої ж методики дотримується засновник компанії O2E Brands Брайан Скудамор.

Деякі свої роздуми не тільки прокручують в голові, але і записують, для кращого аналізу та для того, щоб можна було повернутися і ще раз все проаналізувати. Так, мільярдер Сара Блейклі зізналася, що має близько 20 записників для таких цілей.

Ще одним ефективним методом самовдосконалення є експеримент. Відомі стратеги радять всі свої ідеї перевіряти на практиці, адже навіть найбезглуздіші ідеї можуть дати несподіваний результат.

Одним з таких прикладів є американський вчений і винахідник Томас Едісон. Кожне свій винахід Едісон ретельно перевіряв, аналізуючи всі можливі пояснення.

Незважаючи на свою зайнятість, завжди знаходив час для експериментів і Бенджамін Франклін, який ніколи не втрачав шанс дізнатися щось нове.

Тому завжди пам’ятайте, що вчитися потрібно все життя, щоб не перетворитися на застарілу непотрібну технологію.

За матеріалами: Протокол