Спори про суддівські зарплати дійшли до Гааги


Судді Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди) подали колективний позов до роботодавця з вимогою підвищити зарплати.

Про це повідомляє газета The New York Times, передає Legal.Report.

За даними видання, позов про матеріальне забезпечення суддів розглядається Адміністративним судом Міжнародної організації праці в Женеві. Заявниками виступають недавно обраний голова МКС нігерієць Чилі Ебое-Осуджі і п’ять його колег. Служителі Феміди залишилися незадоволені, що їх проігнорували під час підвищення окладів для керівних співробітників суду. Серед вимог позивачів — 26-відсоткова надбавка, ретроактивна компенсація і збільшення грошового утримання після відходу у відставку. Зарплата судді МКС зараз становить $ 200 000 на рік, причому цей дохід не оподатковується. Заробітки рядових суддів в країнах ЄС набагато скромніші.

Також МКС виступає відповідачем по ряду позовів з боку як діючих, так і колишніх співробітників. Кілька років тому за підсумками аудиторської перевірки було прийнято рішення про структурну реорганізацію суду. За оцінками, скорочення і перепрофілювання робочих місць торкнулися не менше 900 осіб. В рамках розглядів МКС вже заплатив звільненим працівникам в цілому близько $ 1 млн компенсацій.

Міжнародний кримінальний суд (International Criminal Court, ICC) є першим постійним міжнародним органом кримінальної юстиції. У його складі 18 суддів з дев’ятирічним терміном повноважень, що обираються Асамблеєю держав — учасниць суду. Витрати суду фінансуються за рахунок асамблеї, також можливі добровільні внески від урядів, міжнародних організацій, корпорацій і приватних осіб.