Скарги на дії суддів можна буде подавати в електронному вигляді


У Вищій раді правосуддя для членів Постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи проведено тестову презентацію модуля ЄСІТС «Електронний суд».

В рамках цього заходу керівник служби інспекторів Вищої ради правосуддя Володимир Куценко порушив питання щодо можливості подання до Вищої ради правосуддя за допомогою модуля «Електронний суд» електронної скарги на дії судді.

У свою чергу, Сергій Чорнуцький запевнив, що таку функцію вже прийнято в роботу державним підприємством «Інформаційні судові системи», оскільки Державна судова адміністрації України отримала відповідну ініціативу Вищої ради правосуддя.

Голова ВРП Ігор Бенедисюк застеріг щодо можливої критики Вищої ради правосуддя за надання можливості скаржникам подавати електронні скарги та зазначив:

Ми забезпечимо такі умови, щоб скарга, яка надійшла за допомогою електронного сервісу, містила всі необхідні реквізити і була прийнятною для розгляду Вищою радою правосуддя.

Керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар, який нещодавно у складі делегації представників судової влади України здійснив візит до США, зокрема до міст Вашингтона (округ Колумбія) та Лонгв’ю (штат Техас), для ознайомлення із розвитком сучасних технологій автоматизації судочинства та передовими практиками у сфері судового адміністрування, зауважив, що у США після запровадження онлайн-скарг загальна кількість дисциплінарних скарг на суддів збільшилася на понад 20 %.