Процес реєстрації нерухомості пропонують фіксувати на відео


У Верховній Раді зареєстровано проект закону №10281 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту права власності на нерухоме майно та запобігання рейдерській діяльності».

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», зокрема, встановити:

  1. обов’язкове внесення матеріалів повного фіксування процесу проведення реєстраційних дій  за допомогою відеозаписувальних технічних засобів до Державного реєстру прав;
  2. включення до реєстраційної справи матеріалів повного фіксування процесу проведення реєстраційних дій  за допомогою відеозаписувальних технічних засобів до Державного реєстру прав;
  3. встановлення тимчасової заборони на відчуження об’єкту нерухомості, стосовно якої виник сумнів щодо справжності поданих документів, та тимчасове блокування державного реєстратора до Державного реєстру прав.
  4. у випадках вперше виявленого порушення порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб’єктів державної реєстрації прав, Міністерством юстиції України вживаються заходи щодо скасування акредитації суб’єкта державної реєстрації прав.
  5. закріпити на законодавчому рівні визначення терміну «рейдерська діяльність»;
  6. встановити, що рейдерська діяльність є підставою притягнення суб’єктів державної реєстрації прав до кримінальної відповідальності у порядку, встановленому законом.

Крім того, Законопроектом передбачено посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за внесення неправдивих відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та невнесення до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно матеріалів обов’язкової фіксації процесу надання згоди на внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів у випадках, визначених законами України.

Фото: Pexels