Прокурори можуть знімати з себе підозри за допомогою поліграфа
Для зняття звинувачення або підозр при службовому розслідуванні працівник прокуратури може добровільно пройти опитування з використанням детектора брехні, який також можуть використовувати у питаннях кадрових призначень та відряджень.
Про це зазначається в Інструкції про порядок використання поліграфа в діяльності органів прокуратури України, затвердженій наказом ГПУ від 12 червня 2017 року № 180, який сьогодні набув чинності.
Відповідно до даної Інструкції, підставою для проведення опитування з використанням поліграфа є завдання керівника, що повинно містити викладення обставин, мету, тематику питань, що підлягають аналізу та з’ясуванню.
Також підставою може бути власне бажання прокурора або ж рапорт про зняття безпідставних, на його думку, звинувачень чи підозр.
Детектор брехні в прокуратурі може використовуватись для виконання двох завдань: для кадрових рішень, що включає відрядження військових прокурорів та підвищення ефективності службових розслідувань.
О останньому випадку працівник повинен сам надати згоду на використання поліграфа в опитуванні, не мати медичних протипоказань та погодити тематику запитань. Відмова у проходженні тестування з використанням детектора брехні не несе для прокурора жодних юридичних наслідків, бо не може свідчити про його недоброчесність.