Президент комітету з питань запобігання катуванням виступить із лекцією у Львові
Одним із головних завдань для перехідного правосуддя є забезпечення репарації — відшкодування шкоди, яка була завдана індивідам під час збройного конфлікту. Про те, що потрібно для виконання цього завдання, розповість Микола Гнатовський під час відкритої лекції «Відшкодування шкоди, завданої у зв’язку із збройним конфліктом».
Дата, час та місце проведення: 25 листопада 2017 року; 15:00; м. Львів, вул. Козельницька, 2а, Академічний корпус УКУ, ауд. 205.
Микола Гнатовський — президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню. Організовує захід Школа права УКУ у рамках проекту «Перехідне правосуддя та примирення в Україні».
Завдяки розвитку міжнародного права прав людини та, зокрема, Європейської конвенції з прав людини, сформувалися механізми компенсації особам, що стали жертвами порушення їхніх конвенційно закріплених прав. Утім, неминуче постають питання щодо придатності цих механізмів — насамперед, Європейського суду з прав людини, для звернення великої кількості індивідів, — розповідає Микола Гнатовський.
Як зазначає лектор, найбільш реалістичний спосіб отримати задовільну відповідь на поставлене питання про відшкодування може полягати у створенні національного механізму постконфліктного правосуддя на основі міжнародних зобов’язань України та з урахуванням досвіду інших держав, перед якими поставали подібні проблеми.
Взяти участь у заході можна, зареєструвавшись тут. Вхід безкоштовний.