Президент ініціював підвищення мінімальної заробітної плати до 4100 гривень


Президент України Петро Порошенко закликав Кабінет Міністрів України в 2018 році вийти на рівень мінімальної зарплати 4100 гривень.

Про це глава держави заявив на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад, повідомляє прес-служба Президента.

Президент Петро Порошенко подякував Уряду та Прем’єр-міністру за підтримку його ініціативи щодо підняття мінімальної заробітної плати до 4100 гривень і врахування відповідних пропозицій у проекті Державного бюджету на 2018 рік. Глава держави зауважив, що звернувся з листом до Кабінету Міністрів і запропонував наступного року вийти на відповідний рівень мінімальної зарплати.

За його словами, вартість робочої сили, почала зростати на сьогоднішній день не лише в державному секторі, а й в економіці.

І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому  числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату, — додав він.

Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники, — підкреслив Петро Порошенко.

Президент зауважив, що на запитання про брак робочої сили відповів – платіть людям більше.

Більше заплатять – більш кваліфікована робоча сила, більша мотивація, більше надходжень до місцевих бюджетів, більше надходжень до Пенсійного фонду, — сказав він.

Варто зазначити, що в проекті Дербюджету на 2018 рік, який доопрацьовано урядом і внесено в Раду для розгляду у другому читанні, мінімальну зарплату у 2018 році пропонують встановити на рівні 3723 гривні.