Прем’єр-міністр презентував законопроекти осінньої сесії Верховної Ради


Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив на засіданні уряду ключові законопроекти, які потребують ухвалення Парламентом.

Він пояснив, що йдеться про п’ять ключових пакетів законопроектів, які стосуються пріоритетних реформ. А саме — освіти, медицини, пенсійної системи, нових стандартів у фінансовій сфері, управлінні державною власністю, запровадження електронних послуг та змін в адміністративному управлінні.

Серед  пропозицій Прем’єр-міністр виділив такі:

Пенсійна реформа (чотири законопроекти — №6614, №6615, №6616, №6617)

До другого читання готується законопроект, який дозволить перерахувати пенсії більше ніж 5,6 млн громадян та провести індексацію пенсій для близько 4 млн громадян.

Таким чином, зростання пенсій торкнеться 9 млн українців. При цьому реформа забезпечить автоматичну індексацію пенсій відповідно до змін середньої зарплати та інфляції, — сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що запропоновані Урядом рішення не передбачають підвищення пенсійного віку, натомість скасовують 15-відсоткове оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам.

Це можливо зробити вже з 1 жовтня. Уряд підготував усі фінансові можливості, і ми розраховуємо на те, що реформа буде ухвалена вже у вересні, — підкреслив Прем’єр-міністр.

Освітня реформа (законопроект №3491-д)

Ухвалення освітньої реформи забезпечить упровадження нових принципів навчання та управління школами, надасть школам більшу автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.

Ми також повертаємо повагу до українського вчителя. Цього року ми забезпечили  підвищення заробітних плат освітянам на 50%. Наступного року зарплати будуть підвищені не менше ніж на 25%, — сказав Володимир Гройсман.

Медична реформа (законопроекти №6327, №6604)

Реформа охорони здоров’я забезпечить створення у країні сучасної моделі фінансування охорони здоров’я, в якій гроші ходять за пацієнтом. Це дозволить пацієнту обирати лікаря та лікарню – незалежно від місця реєстрації. Окремий пункт змін – запровадження державного гарантованого і безкоштовного для пацієнта пакета якісних медичних послуг та ліків.

Ми відходимо від практики фінансування закладів охорони здоров’я, ліжко-місць. Ми будемо фінансувати конкретну медичну послугу, — наголосив Глава Уряду. — Маємо зробити все, щоб система охорони здоров’я стала якісною. Усі рішення на фінішній прямій.

Електронні довірчі послуги (законопроект №4685)

Законопроект передбачає запровадження електронних інструментів, які полегшують ведення бізнесу та забезпечують додаткові можливості для громадян та підприємств на основі використання новітніх  технологій.

Документ пропонує створити механізми он-лайн спілкування бізнесу з органами влади і запроваджує он-лайн доступ до адміністративних послуг для громадян. Як очікують в Уряді, ініціатива забезпечить широкі можливості українського бізнесу в єдиному цифровому просторі ЄС.

Міжнародні стандарти фінзвітності (законопроект №646-д)

Законопроект спрямований на посилення позицій України в рейтингах легкості ведення бізнесу, забезпечення притоку прямих інвестицій та встановлення прозорості фінансової звітності компаній.  Йдеться про обов’язкове застосування міжнародних стандартів обліку для великих підприємств, та одночасне зменшення звітності для малого бізнесу, про відкритість видобувних компаній та доступ громадян до фінансових звітів підприємств.

Є серед законодавчих ініціатив і тактичні, але не менш важливі пропозиції, які стосуються подальшої децентралізації, підтримки провідних галузей економіки, вирішення екологічних питань та питань національної безпеки.