Повідомити про корупційне правопорушення можна буде будь-якими засобами зв’язку
Про корупцію в органах влади та місцевого самоврядування можна буде повідомити за спеціальними телефонними лініями, поштою, через веб-сайт або під час особистого прийому.
Методичні рекомендації щодо організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачі затверджені рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 6 липня 2017 року № 286.
Відповідно до даного документа, отримане повідомлення про корупцію має бути зареєстровано, після чого уповноважений співробітник проводить перевірку викладеної в ньому інформації. При цьому анонімне повідомлення зобов’язані перевірити протягом 15 днів. Граничний термін перевірки для підписаного повідомлення не встановлений.
У разі підтвердження викладеної в повідомленні інформації, керівник відповідного органу повинен застосувати заходи по припиненню виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності. У разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення, керівник також інформує спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.
Крім того, в органах влади та місцевого самоврядування повинні бути розроблені внутрішні документи, що регулюють механізм обробки повідомлень про корупцію співробітників. При цьому інформація про те, хто може подати повідомлення, по яких каналах, хто буде його обробляти і які результати можна очікувати, повинна бути розміщена на видному місці і бути доступною для всіх.
Також органам влади і місцевого самоврядування рекомендується проводити роз’яснювальну роботу, спрямовану на попередження корупції серед співробітників, і роз’яснювати те, що викривачів корупціонерів не загрожуватиме звільнення або будь-які санкції за повідомлення про хабарництво в колективі.