Обмін валют в Україні здійснюється по-новому


Національний банк України спростив проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.

З цією метою постановою Правління НБУ від 07.06.2018 № 63 було внесено зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій, що набули чинності 1 січня 2019 року.

Досі банки повинні були оформлювати два паперові примірники квитанції про здійснення такої операції – один для клієнта, один для зберігання в банку. Тепер банки можуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію не лише в паперовій формі, а і в електронному виді. Відповідно банки отримали можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк має можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

В свою чергу, інші фінансові установи, що здійснюють обмін валют, оформлюватимуть для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом – документом, який друкується РРО. Відповідно, вони не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.

При цьому і банки, і фінансові установи не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менша ніж 150 тис. грн.

Крім цього, Національний банк надає можливість банкам та фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Так, фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.