Нотаріальна палата України розробляє Електронний реєстр нотаріальних дій


4 квітня 2019 року у Києві відбувся круглий стіл за участю експертів проекту ЄС «Право-Justice», представників Нотаріальної палати України, Міністерства юстиції України та ДП «НАІС».

Електронний реєстр нотаріальних дій згідно з міжнародними стандартами та практикою країн латинського нотаріату розробляє та впроваджує професійна самоврядна організація, тобто Нотаріальна палата України.

Володимир Марченко наголосив, що власником, адміністратором та розпорядником даної системи має бути НПУ. Таку позицію підтвердили міжнародні експерти, серед яких і нотаріуси.

Для переходу на Е-нотаріат необхідне створення Електронного реєстру нотаріальних дій або Електронної нотаріальної інформаційної системи «E-Notar». У систему повинні входити нотаріальні реєстри та реєстри, які використовуються та можуть наповнюватися іншими користувачами, окрім нотаріусів.

Серед переваг роботи з Електронним реєстром нотаріальних дій для внутрішнього діловодства нотаріусів – відсутність паперових книг та журналів, автоматичне формування звітів, автоматичне заповнення описів та номенклатури, відзначила Олена Кирилюк. Також Е-нотаріат відкриває перспективи нотаріального посвідчення правочинів з використанням електронних засобів зв’язку.

НПУ готова співпрацювати з Міністерством юстиції України, міжнародними та національними експертами задля ефективного впровадження в Україні Е-нотаріату, корисного як нотаріальній спільноті, так і громадянам та бізнесу.

Фото: Pixabay