Національний банк ускладнив умови отримання кредитів
Українські банки будуть більш ретельно перевіряти кредитні ризики позичальників через Кредитний реєстр Національного банку.
Тестовий режим нової системи вводиться Національним банком з 1 липня 2019 року постановою №70 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набуває чинності з 21 травня 2019 року. З 1 грудня ці умови стануть обов’язковими для виконання усіма банками.
Згідно з запроваджуваними вимогами, банк повинен буде класифікувати за найгіршим класом боржника-фізичну особу, щодо якої в Кредитному реєстрі є інформація про дефолт цього боржника в інших банках.
Також банк має понижувати клас боржника – юридичної особи, у тому числі до найгіршого, якщо в Кредитному реєстрі є інформація про дефолт або високу ймовірність дефолту цього боржника в інших банках.
Кредитний ризик розраховується при видачі будь-якого кредиту. Він складається з 10 класів, які вираховують, оцінюючи самого позичальника — його можливості з погашення позики. А також оцінюючи заставне майно. По суті, людина або підприємство отримує бали за різними характеристиками. Якщо цих балів недостатньо, їм відмовляють у наданні кредиту, якщо достатньо — вони отримують кошти.
Унесені зміни підвищать якість оцінки банками кредитного ризику завдяки врахуванню стану виконання боржником своїх зобов’язань в інших банківських установах, використовуючи при цьому інформацію з Кредитного реєстру.
Фото: Pexels