На популярний український гурт подали до суду за використання нот і тональності у піснях


На український гурт «Антитіла» подали до суду за використання нот і тональності у піснях. Ціна позову становить понад 1 мільйон гривень.

Про це йдеться на сторінці Facebook музикантів, повідомляє Укрінформ.

Сергій Лапковський висунув претензію гурту «Антитіла», що нібито вони, під час створення своїх композицій, використали його патент на корисну модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції». Автори пісень гурту Тарас Тополя, Сергій Вусик та Максим Сиволап отримали повістки до суду, — йдеться у повідомленні.

Представники музикантів пояснили, що, користуючись недосконалістю законодавчої бази, яка регулює роботу органів дозвільної системи нашої країни з питань отримання авторських прав та патентів, «група шахраїв спромоглася отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть». Йдеться про заборону використання музикантами певних тональностей і темпу у своїх піснях.

Це буде перша подібна судова справа у світі, що побудована на виданому державними органами патенті не на винахід, а фактично на теорію, яка не підкріплена доказами. Створити прецедент – саме це кінцева мета Лапковського С.О., і його подільників для подальшого збагачення на музикантах України, — пояснили у повідомленні.

У відповідь «Антитілами» порушено кримінальну справу.

«Антитілам» пропонували заплатити певну суму, і позовна претензія була б відізвана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі якщо ми не відстоїмо правди, може з’явитися судовий прецедент, а об’єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі, — прокоментував лідер гурту Тарас Тополя.

Відкрите підготовче судове засідання по справі відбудеться 23 січня у Подільському районному суді міста Києва. Представником групи «Антитіла» у справі виступить адвокат Ярослав Куц.