Мінсоцполітики ініціювало проект, який допоможе безробітним стати підприємцями


На Полтавщині стартував пілотний проект «Рука допомоги» для малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб. Ініційований Міністерством соціальної політики проект, він підтримується Світовим банком, і полягає у виведенні малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності.

Пише Урядовий кур’єр.

Він покликаний допомогти працевлаштуватися чи започаткувати власну справу і дати можливість безробітним взяти на себе відповідальність за власну долю і долю своєї сім’ї. Згідно з нововведенням, управління соціального захисту населення разом із центрами зайнятості надаватимуть таким громадянам повну адміністративну та юридичну допомогу.

Державна служба зайнятості посприяє працевлаштуванню учасників проекту, а також надасть безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

Для участі в проекті зазначені особи можуть подати заяву до управління соцзахисту за місцем проживання чи перебування. Особи із малозабезпечених сімей, які доглядають за інвалідами I групи, дітьми-інвалідами, особами, які досягли 80-річного віку, інвалідами I і II групи внаслідок психічного розладу та за висновком лікарської комісії потребують постійного стороннього догляду, а також фізичні особи, які надають соцпослуги, можуть брати участь у проекті, якщо установи соцобслуговування або громадські чи благодійні організації візьмуть на себе ці функції.

Рішення про відбір учасників та вид участі у пілотному проекті (працевлаштування, участь у громадських роботах чи надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності) ухвалює комісія. З учасниками проекту, яким надають фінансову допомогу, обласні, базові центри зайнятості та органи соцзахисту населення укладають чотиристоронній договір терміном до 3 років.

Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Місцеві органи влади та служба зайнятості повинні разом організувати громадські роботи для учасників пілотного проекту, зокрема із соціального супроводу та надання соціальних послуг особам з інвалідністю, людям похилого віку та особам, звільненим з військової служби після участі в АТО.

Проект діятиме до 1 червня 2018 року. Очікується, що запровадження нових механізмів дасть можливість знизити рівень безробіття, зменшити соціальну напругу, створити нові робочі місця та збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів.