Мінфін оприлюднив зміни до форми Податкової декларації про майновий стан і доходи


Мінфін оприлюднив проект власного наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859».

Документ розроблено з метою приведення наказу Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» у відповідність із розділом ІV ПКУ.

Про це повідомив «Вісник» ДФСУ з посиланням на Міністерство фінансів України.

Оскільки перелік витрат під час застосування права на податкову знижку збільшився, з урахуванням вимог п. 179.9 ПКУ проектом наказу передбачено виокремити порядок розрахунку суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку із використанням права на податкову знижку, в окремий додаток Ф3.

Крім того, у формі податкової декларації для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника «особа, яка заявляє право на податкову знижку», у зв’язку з тим, що такі платники відповідно до п. п. 166.1.2 ПКУ мають окремий граничний строк подання податкової декларації — до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 р. № 2497-VIII внесені зміни, зокрема, до:

  • підпункту 164.2.2 ПКУ, яким передбачено, що суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору фізичними особами – платниками єдиного податку четвертої групи, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, їх отримувач зобов’язаний включити суми таких доходів до річної податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них установлені Кодексом податки та збори. Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації введено окремий рядок 10.2 для відображення вищенаведених доходів;
  • підпункту 168.4.9 ПКУ, яким передбачено, що суми податку, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, сплачуються таким податковим агентом до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Для реалізації зазначеної норми у формі податкової декларації введено окремі рядок 10.4.1 — для відображення вищенаведених доходів, а також рядок 17 — для відображення податку (військового збору) з таких доходів.

Наразі фізичні особи — платники податків, на яких поширюються вищезазначені зміни, не мають можливості реалізувати обов’язки або використати свої права на податкову знижку, отже, у зв’язку з необхідністю вирішення питань, не врегульованих чинним наказом, та забезпечення виконання норм актів вищої юридичної сили розроблений проект наказу.

Фото: Max Pixel