Масштабна хакерська атака вразила урядові сайти, банки та компанії


В Україні триває хакерська атака на сайти Кабінету міністрів України, міністерств, банків, українських компаній, аеропорту «Бориспіль» та низки ЗМІ.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Банки не мають можливості обслуговувати клієнтів і здійснювати банківські операції належним чином. Зараз у фінансовому секторі посилені заходи безпеки і протидії хакерським атакам всіх учасників фінансового ринку.

У результаті Ощадбанк на виконання регламентів безпеки і захисту інформації був змушений вдатися до обмеження функціонала послуг, що надаються клієнтам. Банк просить вибачення за незручності, що виникли внаслідок форс-мажорних обставин і гарантує конфіденційність і збереження даних клієнтів, – повідомляється на сайті Ощадбанку.

Відзначається, що відділення банку будуть працювати сьогодні в режимі консультацій.

Хакерська атака на Україну торкнулася і урядових сайтів. Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко на своїй сторінці в Facebook повідомив, що “лягли” всі комп’ютери в Кабінеті міністрів.

Відбуваються збої в роботі Урядового порталу, веб-сайтів Міністерства внутрішніх справ, Пенсійного фонду, Київської міської державної адміністрації

Хакери атакували інформаційну систему аеропорту «Бориспіль». У зв’язку з позаштатною ситуацією можливі затримки рейсів. Офіційний сайт аеропорту і табло з розкладом рейсів не працюють.

Хакери атакували і низку компаній, зокрема: «Нову пошту», Rozetka, мережу автозаправок WOG, компанію «Укргазвидобування» і багато інших. Хакерській атаці піддалися і офіси «Укренерго» і «Київенерго».

Журналісти «Кореспондента», «КП в Україні» та «Телеканалу 24» повідомляють про те, що їх інформаційні ресурси припинили мовлення і висвітлення новин через комп’ютерний збій. Також вражені комп’ютерні системи радіостанцій «Люкс» і «Максимум».

Як повідомив спікер Нацполіції Ярослав Тракало, фахівці підрозділів НПУ зараз радяться щодо ситуації з кібератаками і працюють на місцях подій.