Історія Senstone: юрист зі Львова створив нотатник 21-го століття


Перетворювати голосові нотатки у текст за допомогою витонченого кулона зможуть тисячі людей по всьому світу вже за півроку

Створений львів’янином Назаром Федорчуком і його командою гаджет Senstone зібрав необхідні 50 тис дол на Kickstarter лише за 36 годин кампанії. Усього ж за майже 40 днів Senstone отримав 302 тис дол від 2 745 інвесторів з усього світу.

Головна цінність продукту, який спричинив такий ажіотаж, — перетворення голосових нотаток у текст “на льоту” за допомогою компактного, зручного і модного пристрою у формі кулона або браслета.

Стартап має уже понад 5 тис замовлень.

Ідея проекту прийшла просто, — розповідає Федорчук. — Я людина забудькувата і одного разу, коли йшов з другом по парку, подумав: добре було б мати таку брошку, на яку ти у будь-який момент натиснув і надиктував те, що в тебе на думці. Все з того і почалося. Це був 2014 рік.

Ідеолог Senstone не має технічної освіти. Федорчук у 2001 році закінчив юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2004 році він став випускником британського Оксфордського університету.

Враховуючи гуманітарну освіту, підприємець став організатором та ідеологом проекту. Він шукав дизайнерів, розробників “заліза” і софту.

Протягом двох років у проекті працювали різні люди. Влітку 2016 року до Федорчука приєднався його знайомий програміст Маркіян Мацех, який працював в одній з відомих українських аутсорсингових компаній. Мацех став директором з продукту і займається технічною частиною проекту.

Загалом над Senstone працює близько десяти людей. Над “залізом” — троє, над софтом — четверо. Є радник та “ангельский” інвестор Роман Кравченко, засновник софтверної компанії LiveBoard.

Senstone можна замовити на Indiegogo з доставкою у серпні 2017 року за 100 дол. У роздробі пристрій буде продаватися орієнтовно за 165 дол.

За матеріалами: Економічна правда