І цілого життя замало: Прокуратура вимагає засудити Фетхуллу Гюлена до 3623 довічних ув’язнень


Колишній соратник Ердогана обвинувачується у спробі невдалого державного перевороту, під час якого загинули сотні людей.

Турецька прокуратура попросила суд засудити Фетхуллу Гюлена, звинуваченого в підготовці невдалого державного перевороту, до 3623 довічних ув’язнень і ще 2923 років в’язниці.

Колишній проповідник і імам вважається основним підозрюваним у 22 кримінальних справах, порушених у Туреччині після спроби перевороту, в результаті чого загинули 249 осіб, а 2193 отримали поранення.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав організатором перевороту Гюлена. Сам обвинувачений, який наразі перебуває у США, ці звинувачення відкидає.

Довідка
До 1999 року Гюлен був одним із найближчих соратників діючого Президента Туреччини, аж доки їх погляди на політику не розділилися. У 2000 році Фетхуллу Гюлена почали заочно судити за звинуваченнями у спробі нашкодити державному устрою Туреччини (в 2008 році слідство було припинено через нестачу доказів).

У грудні 2014 року судова влада Стамбулу видала ордер на арешт Гюлена у зв’язку з підозрою у створенні терористичної організації для підриву позицій діючої влади в країні та правлячої Партії справедливості та розвитку.

Нагадаємо, що спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня 2016 р. У вересні 2016 року Туреччина скерувала США запит про арешт Гюлена. Опозиціонер одразу ж звернувся до влади США з проханням не екстрадувати його на Батьківщину.

Джерело: hurriyetdailynews.com