Група правників у США звинуватила TikTok у порушенні прав дітей


Група правничих організацій звернулась до Федеральної торгової комісії США зі скаргою щодо порушення застосунком TikTok політики конфіденційності та прав дітей в мережі.

Про це пише TheBabel з посиланням на Reuters.

За словами правників, додаток продає персональні дані малолітніх користувачів третій стороні, чим порушує низку юридичних норм щодо прав дітей.

Зокрема, вони заявили, що TikTok не видалив усі відео, зняті дітьми до 13 років, хоча мав зробити це ще у 2019 році за угодою з американським агентством, яке захищає права споживачів.

“Ми виявили, що TikTok має багато постійних користувачів молодших 13 років, і багато з них досі мають відео зі своєю участю, завантажені ще у 2016 році, до укладення угоди”, – йдеться у скарзі.

У прес-службі TikTok, у свою чергу, відповіли, що серйозно ставляться до конфіденційності та прагнуть залишатися “безпечною і розважальною спільнотою для своїх користувачів”.

“В компанії знали про популярність серед малолітніх і не досягли батьківської згоди на обробку їхньої персональної інформації — імен, імейлів тощо. Торік компанія сплатила $5,7 млн штрафу”, – відповіла на скаргу Федеральна торгова комісія

У скарзі також зазначається, що можливість малолітніх дітей, які не мають повної дієздатності, створювати акаунти в додатку суперечить закону про захист конфіденційності дітей в інтернеті, оскільки компанія досі збирає інформацію та ділиться нею з рекламодавцями.

Правники підкреслюють, що TikTok як найпопулярніший застосунок у світі широко використовується дітьми та підлітками у США, тому необхідно примусити компанію виконати угоду з Федеральною торговою комісією.

Фото: pixabay