Фільми про юристів та адвокатів (част. 1)


Фільми про адвокатів та юристів, варто сказати, популярні не тільки серед представників цих професій. Захопливий сюжет, неперевершена гра акторів, спецефекти та й загалом продуктивна робота всієї знімальної групи подарували кінематографу такі шедеври, як: «Адвокат диявола», «Лінкольн для адвоката», «Суддя» тощо. Але й окрім цих, відомих усім фільмів, є ще кілька вартих вашої уваги:

«Перелом»

Все начебто зрозуміло з самого початку, і молодий помічник прокурора (якого грає Райян Гослінг), готовий вже завтра піти на підвищення, але дехто (а саме обвинувачений багач у виконанні Ентоні Хопкінса) сильно заважає його планам. Це стрічка про юридичну дуель молодого окружного прокурора та інженера, який навмисне вбив свою дружину.

Сюжет фільму оригінальний в своєму жанрі, він тримає в напруженні, при цьому не зосереджений на юридичних особливостях справи, а розкриває багато психологічних аспектів різних учасників процесу.

«Левіафан»

Автослюсар Микола Сергєєв живе зі своєю другою дружиною Лілією і сином від першого шлюбу в маленькому північному містечку на березі моря. Нечистий на руку мер міста Шевельов намагається вилучити його будинок і землю для власних потреб. Після двох програних судів Микола звертається за допомогою до свого старого друга Дмитра, успішного столичного адвоката. Але приїзд московського гостя лише ускладнює і без того непросте життя Миколи.

Фільм викликав міжнародне визнання та отримав нагороду «Золотий глобус» і в той же час відгуки росіян в більшість мірі негативні, можливо, тому, що режисер таки зміг зачепити за живе та відверто показати проблеми, про які не прийнято говорити вголос.

«Час вбивати»

Фільм знятий за романом Джона Грішема. У ньому адвокат захищає афроамериканця, який здійснив самосуд над двома білими чоловіками, що згвалтували його десятирічну дочку. У разі винесення обвинувального вироку засудженому загрожувала б страта.

Чи зможе блискучий адвокат, який не програв жодної справи, домогтися визнання невинності свого клієнта?

Фільм піднімає гострі проблеми про расову упередженість. Він втім дуже суперечливий: як не крути, а вбивство залишається вбивством, і в той же час, ми всі розуміємо, що зло має бути покаране й іноді одного правосуддя для цього недостатньо.

«Фірма»

Ще одна геніальна екранізація роману Джона Грішема.

Том Круз грає випускника юридичного факультету університету в Гарварді. Честолюбного і амбітного, одруженого на багатій красуні, якого запрошують працювати на відмінних умовах в невелику юридичну фірму.

Він мріє про висоти кар’єри, проте незабаром виявляє, що його фірма обслуговує впливові мафіозні клани Чикаго. Відмовитися від співпраці з ними — значить підписати собі смертельний вирок. З іншого боку, за ним починають стежити співробітники ФБР.

Цікавий фільм, який захоплює не тільки високим рівнем постановки, а й враженнями, які залишаються після перегляду.

«Шпигунський міст»

Дія фільму відбувається на тлі серії реальних історичних подій і розповідає про адвоката з Брукліна — Джеймса Доновена, який виявляється в епіцентрі холодної війни, коли ЦРУ відправляє його на практично неможливе завдання — домовитися про звільнення захопленого в СРСР американського пілота літака-розвідника U2.

Фільм висуває на перший план простого юриста по страхових спорах, якому судилося взяти участь в долі радянського розвідника-нелегала Рудольфа Абеля. Хоча меншою мірою тут відображена суть роботи юриста, стрічка відмінно показує, що навички, здобуті у професії, можуть бути корисними далеко за межами звичної юридичної практики.