Державні юристи частіше страждають від сексуальних домагань: дослідження


Державні юристи по всьому світу частіше піддаються на роботі цькуванню і сексуальним домаганням, ніж співробітники приватних юридичних фірм. Такі висновки містяться в першому міжнародному дослідженні, присвяченому проблемам буллінгу і сексуальних домагань в юридичній професії.

Міжнародна асоціація юристів IBA на цьому тижні опублікувала 130-сторінкову доповідь «Ми теж? / Us Too?» (Відсилання до хештега #MeeToo, яким в соцмережах маркуються пости, які засуджують сексуальне насильство і домагання). В ході підготовки документа фахівці IBA за допомогою дослідницької компанії Acritas опитали майже 7000 професійних юристів з 135 країн світу. В онлайн-анкетуванні взяли участь адвокати, співробітники юрфірм, юристи з бізнес-структур, урядових і судових органів. Як заявляють в IBA, результати першого настільки масштабного дослідження дають уявлення про характер, поширеності та наслідки знущань і сексуальних домагань в юридичній професії.

Головні висновки дослідження такі. З так званим буллінгом (знущання і цькування з боку колег) стикалися половина всіх опитаних жінок-юристів і третина всіх чоловіків. Найчастіше респонденти скаржилися на глузування і використання прізвиськ (57%, цифри округлені), постійну неконструктивну критику (55%), зловживання владою або становищем (55%). Про погрози насильства і рукоприкладства повідомили 6% юристів. При цьому найчастіше буллінг поширений на держслужбі. Майже 70% з опитаних госюрістов обох статей поскаржилися на агресивне чи нецивілізоване поведінку з боку колег. Найменше скарг доводиться на юрфірми — 39%. Далі в порядку зростання йдуть корпоративні юристи (45%), співробітники судової системи (46%) і адвокати (48%). Більше третини всіх постраждалих — молодше 25 років.

Сексуальні домагання також поширені в юридичній професії, а переважна кількість постраждалих — це жінки. Кожна третя учасниця опитування зізналася, що стала жертвою секс-харассмента на роботі. Серед чоловіків ствердно на це питання відповів кожен 14-й респондент. Більшість жертв секс-харассмента виявилися молодше 35 років.

Найпоширенішим типом домагань є сексистські коментарі і гумор (68%). Далі йдуть коментарі, зауваження або звуки з сексуальним підтекстом (67%) і хтиві погляди (52%). На недоречні прояви почуттів і дотики, наприклад, поплескування і пощипування, поскаржилися 49% респондентів. На більш серйозні докучання, наприклад, поцілунки і спроби облапати, — 22%. Про випадки сексуального насильства на роботі заявили 3% юристів.

Найчастіше на домагання скаржилися держюристи. У даній категорії в цьому зізналися 52% жінок і 18% чоловіків. Найрідше — співробітники юридичних фірм (33% жінок і 7% чоловіків). Приблизно в однаковій зоні ризику знаходяться адвокати і корпоративні юристи (42-47% жінок і 8-9% чоловіків). Середні показники — в судовій системі, але там не зафіксовано жодної скарги від чоловіків.

Джерело: Legal.Report

Фото: Max Pixel