5 порад, як убезпечити спілкування через месенджери
Соцмережі перестали бути місцем для спілкування і перетворилися на місце для самоствердження і реклами. Зараз можна спостерігати тенденцію, коли люди поступово «переходять» із соцмереж у більш затишні месенджери, де ніхто не зможе до них достукатися, не знаючи номера телефону або нікнейму.
Жоден месенджер, однак, не може гарантувати 100% захисту даних, бо всі вони працюють на смартфонах, в яких можуть бути свої уразливості. Умовно безпечними месенджерами нині є Signal і WhatsApp. Таку думку висловив колишній заступник технічного директора Telegram Антон Розенберг, повідомляє «Економічна правда».
Позитивна відмінність популярних месенджерів у тому, що вони дозволяють зберігати повідомлення, щоб уникнути втрати даних. Негативна — саме відсутність такої функції робить захищені месенджери безпечними.
Експерти з безпеки дають кілька порад, які допоможуть вам уникнути небажаних витоків інформації:
1. Давати не номер телефона, а нікнейм — якщо є така можливість.
2. Підключати месенджер на номер іншої країни, бажано з високим рівнем розвитку демократії, наприклад, Німеччини.
3. Довіряти компаніям-гігантам трохи менше, ніж тим, які спеціалізуються виключно на месенджерах.
Facebook або Google заробляють на рекламі, тож вони люблять збирати інформацію про користувачів, — пояснює старший технічний менеджер компанії SOC Prime Денис Трембач.
4. Якщо вибирати Android, то тільки Google. Пряма підтримка операційної системи виробником може гарантувати своєчасні оновлення безпеки, стверджують в ISSP.
5. Не залишати пристрій увімкненим без нагляду. Вимикати його або переводити у режим сну щоразу, коли він не використовується навіть протягом кількох хвилин. Налаштувати запит пароля при кожному увімкненні.
Основна проблема захищених месенджерів у тому, що їх використовують не всі люди. Значить, тим, для кого важливі приватність та безпека, доведеться переконати своїх друзів і колег встановити ще один додаток.
У всіх інших випадках користувачам доводиться вірити, що їх повідомлення в безпеці. Але немає ніяких причин, чому вони повинні комусь вірити. Віра і безпека несумісні, — зазначає він.