Мін’юст презентував відеороз’яснення про вільну земельну ділянку
Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» про отримання інформації про вільну земельну ділянку та щодо порядку безоплатної передачі земельних ділянок громадянам України із земель державної або комунальної власності.
Законодавством передбачена можливість для громадян України набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
У відеоролику розповідається, як отримати інформацію про вільні ділянки та реалізувати право на їх безоплатне отримання.
Так, інформацію про вільні земельні ділянки можна отримати декількома шляхами. Перший — дізнатись самостійно (переглянути генеральний план вашого міста або використати для пошуку Публічну кадастрову карту України, Google maps тощо). Другий — надіслати запит у відповідні органи — до місцевого управління з питань містобудування та архітектури місцевої держадміністрації та/або до територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
У відео повідомляється, які земельні ділянки та у якому розмірі можуть безоплатно передаватися громадянам України.
Також у відеоролику фахівці Мін’юсту роз’яснюють процедуру (порядок) безоплатної передачі громадянам України земельних ділянок із земель державної або комунальної власності відповідно до Земельного кодексу України. Зокрема:
- Першим етапом отримання землі є подання клопотання до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
- Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
- Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 Земельного кодексу (з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, центральними органами виконавчої влади залежно від цільового призначення ділянки).
- Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Зазначимо, що право на безкоштовне виділення 6 ділянок землі різних видів використання мають всі громадяни України. Земельні ділянки можливо отримати в будь-якому регіоні країни, незалежно від місця проживання громадянина, але у разі, якщо на території сільської, селищної чи міської ради є вільні земельні ділянки.
Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=NRxn9PHBItY