Знаменитого маніяка вдалося знайти через його генеалогічне дерево

У США після трьох десятків років пошуків затриманий серійний вбивця і гвалтівник, вийти на слід якого вдалося завдяки інтернет-сервісу, що надає генеалогічні послуги.

Хвиля злочинів захлеснула штат Каліфорнія в червні 1976 року. Невідомий злочинець ночами проникав в приватні будинки до самотніх жінок, пов’язував і ґвалтував їх, після чого забирав цінності і гроші. При цьому маніяк ретельно готувався до вилазок: вибирав потенційну жертву, вивчав її розпорядок дня, іноді заздалегідь відкривав в будинку замки на вікнах, розряджав зброю. Постраждалі описували насильника як молоду людину європейської зовнішності і спортивної статури.

Пізніше маніяк змінив переваги і почав нападати в основному на подружні пари. У цьому випадку він діяв більш витончено: будив сплячих господарів ліхтариком і пов’язував їх, погрожуючи револьвером. Потім відводив жінку в окрему кімнату, де міг гвалтувати кілька годин поспіль з перервами на відпочинок і їжу. У садиста була своя «фірмова фішка»: він ставив на спину пов’язаного чоловіки чашку з блюдцем і попереджав, що вб’є всіх членів сім’ї, якщо почує брязкіт порцеляни. Іноді мучитель виконував загрозу, забиваючи людей до смерті побутовим інструментом. Ішов насильник безшумно: жертви часом годинами лежали в жаху, не здогадуючись, що залишилися одні.

Маніяк отримав відразу декілька прізвиськ, найвідомішим з яких стало Вбивця з золотого штату (Каліфорнію так називають через золоту лихоманку 1850 року). ФБР припускає, що на рахунку садиста 12 вбивств, близько 50 зґвалтувань і понад 100 крадіжок зі зломом. Найбільше нападів маніяк скоїв у 1976-1979 роках, коли згвалтування відбувалися практично щотижня. Сплеск вбивств подружніх пар припав на два наступні роки. Влітку 1981 року серія різко перервалася. Єдиний аналогічний злочин був скоєний тільки в 1986 році, коли в своєму будинку в Південній Каліфорнії була згвалтована і убита розвідним ключем 18-річна дівчина, яка працювала касиром в закусочній.

Вийти на слід маніяка довго не могли з різних причин. Зокрема, департаменти поліції вважали вбивства побутовими і шукали місцевих підозрюваних. Так, в Санта-Барбарі офіс шерифа пішов хибним шляхом, припустивши, що до зґвалтувань в місті причетний член міської банди, пізніше убитий в перестрілці. Зрушити з мертвої точки вдалося в 1996 році. Об’єднана слідча група під керівництвом агентів ФБР вперше зробила ДНК-аналіз біологічних зразків передбачуваного маніяка, знайдених на місці злочинів. Однак знадобилося ще більше 20 років, щоб вирахувати їх власника.

У минулий вівторок в результаті спецоперації в невеликому каліфорнійському містечку Сітрус Хайтс був заарештований 72-річний Джозеф ДеАнджело. У 1976-1979 роках він служив офіцером в поліції, поки не був звільнений, попавшись на крадіжці з магазину молотка і відлякувача для собак. ФБР впевнена, що екс-поліцейський і є «вбивця з золотого штату». Чоловікові офіційно пред’явлено звинувачення у 8 вбивствах.

Особу маніяка вдалося встановити завдяки інтернет-сервісу, який надає платні послуги, пов’язані з генеалогією. Детективи перевірили зразки ДНК по базі даних, де містяться відомості про десятки мільйонів родинних дерев. В результаті вдалося спочатку знайти далеких родичів ДеАнджело, а потім переконатися в повній відповідності зразків екс-офіцера і серійного злочинця.

Джерело: Legal Report

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.