Змінено правила торгового обслуговування споживачів: Книга відгуків, заокруглення чеків та приймання зношених банкнот

13 березня набула чинності постанова Кабміну від 6 березня № 168, якою були внесені зміни в Порядок провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.

Насамперед, внесеними змінами затверджено скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій суб’єктами господарювання сфери торгівлі.

У всіх країнах ЄС існує обов’язковість дотримання прав споживачів та розгляд звернень споживачів представниками бізнесу. Бізнесом застосовуються для комунікацій із споживачами різні технології та засоби (від класичного листування до онлайн-платформ для звернень). Водночас такого інструменту як «паперова» книга відгуків і пропозицій у країнах ЄС не існує. Скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій не вплине на стан захисту прав споживачів, не змінить обов’язковість розгляду звернень споживачів суб’єктами господарювання, — пояснюється прийняття такого рішення.

Крім того, встановлено, що касири і продавці зобов’язані заокруглювати загальні суми розрахунків у чеках, якщо в касі відсутні монети дрібних номіналів для видачі здачі. Заокруглення відбувається згідно з постановою Нацбанку про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів.

Також зазначено, що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язані приймати без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам’ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю.

Також касири і продавці мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг / додатковий випуск в обіг яких припинено Національним банком).

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *