Завершення реформи: наступного року 8 міністерств наберуть експертів у директорати

Міністерства повинні завершити утворення директоратів.

Відповідну постанову № 946 «Про завершення реформування структури апарату деяких міністерств» було прийнято на урядовому засіданні 24 жовтня.

Даний документ передбачає трансформацію пілотних міністерств у межах цієї реформи, тобто реалізація прийнятого рішення дозволить завершити заходи з реформування пілотних міністерств, які було розпочато в рамках реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016—2020 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 474.

Зазначеним рішенням Уряду затверджено вимоги до формування структури апарату 8 пілотних міністерств — Мінагрополітики, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Мінкультури, МОН, МОЗ, Мінрегіону та Мінсоцполітики, а також встановлені завдання зазначеним міністерствам здійснити заходи щодо чіткого розмежування функцій з формування та реалізації державної політики, позбавлення надлишкових та невластивих функцій.

Нова структура апарату міністерств, розроблена Урядом, передбачає:

  • чітке розмежування функцій формування та реалізації політики;
  • поступове позбавлення міністерств від невластивих функцій, зокрема надання адмінпослуг, здійснення контролю та управління об’єктами державної власності;
  • оптимізацію структури міністерств та усунення дублювання між підрозділами, зокрема, функції з організаційного забезпечення роботи міністерств будуть тепер уніфіковані та зосереджені в секретаріатах міністерств.

Нагадуємо, що процес реформування визначених Урядом пілотних міністерств було розпочато у 2017 році та спрямовано на підвищення їх інституційної спроможності у процесі підготовки та реалізації ключових національних реформ.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *