Затверджені рекомендації щодо застосування рекомендованих ставок адвокатського гонорару

Рада адвокатів Чернігівської області затвердила рекомендації щодо застосування рекомендованих (мінімальних) ставок адвокатського гонорару, передає «Українське право».

Розмір адвокатського гонорару за годину роботи становить 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з рекомендаціями, усна консультація адвоката без документів має оплачуватися у розмірі від 200 гривень. Якщо консультація потребує вивчення документів, то оплата за неї збільшується вдвічі — до 400 грн. Ціна за письмову консультацію адвоката з посиланням на норми права стартує від 1000 гривень.

За складання адвокатського запиту рекомендованою є ціна від 500 гривень, а за складання індивидіальних чи типових договорів — від 1200 чи 600 гривень відповідно.

Щодо розцінок на цивільні, господарські, адміністративні, кримінальні справи, то найдорожче вартує складення позовної заяви за ГПК — від 4000 грн. За складення позовної заяви за КАСУ рекомендовано ціну від 2 тис. грн, за складення пояснень чи скарги за КУпАП — від 1200 грн. Найдешевшими є позовні заяви у цивільному процесі: про розірвання шлюбу — від 600 грн, про стягнення аліментів — від 1200 грн, немайнового та майнового характеру — від 1600 грн.

Оплата участі адвоката у судовому процесі також залежить від типу справи. Участь у суді першої та апеляційної інстанції щодо немайнового спору коштує від 4 тис. грн + 1000 грн за кожне наступне засідання, у майновому спорі — від 6 тис. грн + 1600 грн за кожне наступне засідання. При цьому клієнт має сплатити адвокату 2% гонорару за прийняття рішення на його користь. Участь у касаційному розгляді справи вже має оцінюватися у 10 тис. грн.

У кримінальному процесі адвокатські гонорами різняться за надання послуг у досудовому розслідуванні та судовому провадженні. Так, за захист підозрюваного у злочині невеликої та середньої тяжкості гонорар стартує від 6 тис. гривень у досудовому розслідуванні та судовому провадженні; у тяжкому злочині — від 16 тис. гривень у досудовому розслідуванні та від 12 тис. грн + 2 тис. грн за кожне наступне засідання у судовому провадженні; в особливо тяжкому злочині — від 24 тис. грн у досудовому розслідуванні та від 20 тис. грн + 2 тис. грн за кожне наступне засідання у судовому провадженні.

З рештою рекомендацій Ради адвокатів Чернігівщини щодо застосування  мінімальних ставок адвокатського  гонорару можна ознайомитись за посиланням.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *