Занадто активного адвоката звинуватили в нехтуванні принципом res judicata

У США суд урізав в професійних правах адвоката, який подав протягом декількох років близько півсотні апеляційних скарг в інтересах свого клієнта.

Як випливає з матеріалів справи, 75-річний адвокат з Пенсільванії Томас Геннон (Thomas Gannon) представляв інтереси приватного домовласника в суперечці з керуючою компанією. Чоловік намагався стягнути близько $ 3500, які витратив на усунення конструкційного дефекту в даху свого гаража. У 2008 році Геннону вдалося домогтися вимог в судовому порядку. Однак два роки по тому суддя округу Делавер Чарльз Барр (Charles Burr), розглянувши зустрічний позов, скасував компенсацію і стягнув на користь керуючої компанії $ 8500 судових витрат. Після цього Геннон став буквально завалювати судову систему штату апеляційними скаргами. У більшості з них стверджувалося, що суддя Барр не мав повноважень розглядати позов.

У 2017 році загальна кількість скарг досягло 49, а сума судових витрат у зв’язку з їх розглядом загрожувала перевищити $ 85 000. Верховний суд штату Пенсільванія наклав заборону на їх розгляд, а заодно заборонив Геннону представляти інтереси домовласника. Адвокат безуспішно намагався продовжити тяжбу на федеральному рівні, але незабаром опинився під дисциплінарним розслідуванням.

Дисциплінарна колегія ВС штату на два роки позбавила Геннон ліцензії на юридичну діяльність, якою він володів з 1976 року. У рішенні колегії зазначається, що юрист «зловживав судовою системою протягом восьми років», а «його нездатність зрозуміти принцип res judicata обернулася безглуздою роботою для суддів та адвокатськими витратами для протилежної сторони». Суддя Барр в показаннях свідків охарактеризував Геннон як людину, яка «вперто не підкоряється більшості судових рішень» та «не приймає слово «ні» за відповідь». Сам адвокат пояснив свій мотив бажанням домогтися перемоги і справедливості для клієнта.

Джерело: Legal.Report

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *