За злочини проти людяності можна отримати довічне ув’язнення

Уряд підтримав пропозиції Міністерства юстиції з внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності.

Це зазначив Міністр юстиції Павло Петренкона своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook».

Це найстрашніші злочини, серед яких вбивство, винищування, поневолення, депортація або насильницьке переміщення населення, ув’язнення або інше жорстоке позбавлення фізичної свободи людини поза її волею, катування, сексуальне рабство, переслідування будь-якої групи чи спільноти за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, гендерними мотивами й інші нелюдські діяння, – написав Міністр.

Він зауважив, що окремі із цих злочинів значною мірою вчиняються зараз на території анексованого Криму російськими окупантами, а також на Донбасі російськими військами і терористами.

Закликаю Парламент невідкладно ухвалити даний законопроект та на законодавчому рівні закріпити найвищу міру покарання за вище названі злочини – довічне ув’язнення. Хочу зазначити, що подібні дії не мають строку давності. Тож усі особи, які причетні до злочинів проти людяності, вчинених стосовно українських громадян, понесуть відповідальність, – додав Петренко.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.