За сприяння до вчинення самогубства через інтернет встановлять кримінальну відповідальність


Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону № 4088 від 17.02.2016 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства».

Законопроектом передбачається встановлення кримінальної відповідальність за будь-яке сприяння особі у вчиненні нею самогубства чи спроби самогубства.

Проектом пропонується викласти частину першу статті 120 «Доведення до самогубства» Кримінального кодексу України у новій редакції, встановивши кримінальну відповідальність за «доведення особи до самогубства або до спроби самогубства, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, примусу до протиправних дій, систематичного приниження її людської гідності, підбурювання, в тому числі підкупу, обману, а також будь-якого сприяння вчиненню самогубства».

Через високу латентність доведення до самогубства та відсутність норми в Кримінальному кодексі України, яка б давала можливість притягати до відповідальності за доведення до самогубства через мережу Інтернет, оцінити реальну ситуацію і стан проблеми вкрай складно,— пояснюють автори законопроекту.

Для обгрунтування цього рішення також послужили прикладами численні випадки таких дій не тільки в Україні, а й світовій практиці.