За аналіз судової статистики у Франції передбачили кримінальну відповідальність


У Франції введена кримінальна відповідальність за аналіз судової практики, що дозволяє спрогнозувати, яке рішення у справі може винести конкретний суддя. В першу чергу посилення закону позначиться на компаніях, які надають високотехнологічні юридичні послуги.

Як повідомляє видання The Artificial Lawyer, поправки в законодавство забороняють використовувати дані про особу судді та співробітників секретаріату для «оцінки, аналізу, порівняння або прогнозування їх реальної чи передбачуваної професійної практики». Порушникам загрожує до п’яти років тюремного ув’язнення. За даними джерел видання, новий закон прийнятий під тиском представників суддівського співтовариства. Служителі Феміди незадоволені тим, що судові рішення використовуються для аналізу моделі поведінки судді та передбачення результату розгляду справи.

В першу чергу мова йде про сервіси з штучним інтелектом, що здатні з великою часткою ймовірності спрогнозувати, яке рішення винесе той чи інший суддя. Для інтелектуального аналізу вони використовують великі масиви судових актів, що знаходяться у відкритому доступі. У США і Великобританії юридичні фірми все частіше звертаються до таких інструментів у своїй роботі. Наприклад, за оцінками керівництва американської компанії Lex Machina, її клієнтами є три чверті з сотні кращих юрфірм США. Ця компанія була заснована як стартап на базі юридичного факультету Стенфордського університету, а зараз належить глобальному постачальнику інформаційних і аналітичних рішень для бізнесу LexisNexis.

Представник великої французької компанії Prédictice, що працює в сфері судової аналітики, в інтерв’ю виданню ABA Journal заявив, що його бізнес буде пристосовуватися до нового законодавства, зосередившись на аналізі рішень судів, а не конкретних суддів.

Джерело: Legal.Report

Фото: Pexels