З наступного року для магістрів міжнародного права можуть ввести ЗНО

У 2018 році фахове випробування для вступу до магістратури за зразком ЗНО планується запровадити для спеціальності 291 «Міжнародне право».

Про це повідомив начальник відділу нормативного забезпечення вищої освіти Міністерства освіти та науки Дмитро Кумков.

«Міжнародне право» визначається як вища юридична освіта (згідно з  постановою Кабміну від 29 квітня 2015 р. № 266 – ред.). Студенти цієї спеціальності мають бути в рівних умовах з іншими правниками та підтвердити свою кваліфікацію на відповідному іспиті, – зазначив він.

У минулому році вже проводили пілотний варіант із відбору й зарахування студентів на спеціальність 081 «Право» у форматі ЗНО, який пройшов вдало.  У ньому взяли участь 9 ВНЗ України. Цього року проведення тестування поширили абсолютно на усі виші.

Зовнішнє оцінювання передбачає три блоки: «Право», «Іноземна мова» й «Тест загальної навчальної правничої компетенції» (ТЗНПК). Завдання базового блоку тесту «Право» містить 70 питань з шести правничих дисциплін.

ТЗНПК є швидкісним тестом, оскільки юристам на практиці доводиться часто опрацьовувати велику кількість документів в короткі терміни. Він включає в себе завдання  на критичне, аналітичне та логічне мислення.

Третя  частина тесту «Іноземна мова» пропонує завдання на вибір з трьох мов: англійської, німецької, французької.

Детальніше з умовами проведення вступного випробування можна ознайомитися за посиланням: http://testportal.gov.ua/zno-dlya-magistriv/.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.