З даху автомобіля соціальної працівниці полетіли секретні документи

Співробітниця органу опіки та піклування — одного з підрозділів лондонського муніципалітету (Greater London Council) через свою неуважність пережила вкрай неприємні хвилини і навіть ризикує втратити роботу, повідомляє Law Society Gazette.

Жінка (її ім’я видання не розкриває) відстоювала в суді інтереси неповнолітніх, які перебувають під її контролем, і, як зазвичай, поверталася зі слухання з будівлі суду до своєї машини зі стосами паперів і файлів. У них містилася конфіденційна інформація, що стосується 27 осіб, з яких 14 — неповнолітні діти.

Жінка за звичкою, яка є у багатьох, поклала документи на дах своєї машини, в той час як залагоджувала особисті справи по телефону. Сівши в машину, вона натиснула на газ і благополучно доїхала до будинку. Однак, зайшовши в квартиру, згадала, що секретні документи, залишені на даху, в салон так і не переклала. У підсумку вони кудись полетіли.

Проведена для цього «пошуково-рятувальна операція» не принесла ніяких плодів — ні на автостоянці, ні по шляху проходження автомобіля документи не знайшли. До сьогоднішнього дня вони не знайдені і не були поновлені.

Муніципалітет отримав тільки попередження від Управління інформаційної безпеки (The Information Commissioner’s Office), пише видання. Хоча представник відомства Саллі-Енн Пул висловила своє обурення тим, що сталося. За її словами, муніципалітет не раз попереджали про необхідність посилювати захист персональних даних, але «наших порад не слухали», говорить Пул.

Ми були впевнені, що співробітники муніципалітету в змозі подбати про збереження особистих даних, якими вони оперують. Потрібно усвідомлювати, що втрата таких матеріалів може привести до моральних страждань людей, чиї дані загублені, — прокоментувала цю неприємність Пул.

Головна неприємність полягає в тому, що орган опіки та піклування виявився не здатний відновити частину втраченої інформації. Деякі документи не дублювалися в електронному вигляді і існували лише в файлах, що «полетіли», всупереч вказівкам про інформаційну безпеку.

Глава муніципалітету визнав, що був в курсі необхідності дублювання таких матеріалів, однак з якоїсь причини цього не було зроблено. Це призвело до того, що дані, які мали лише один носій, на даний момент втрачені безповоротно.

На щастя, ймовірно, непоправних втрат це все ж не спричинило, адже ніяких каральних санкцій для муніципалітету не застосовували. Однак тепер там зобов’язані впровадити всі вказівки і рекомендації з безпеки, зокрема, провести роз’яснювальні бесіди з персоналом.

Представники муніципалітету повідомили виданню, що вони дуже жалкують про те, що сталося, зробили висновки і почали втілювати в життя всі вказівки щодо посилення безпеки.

Що ж стосується самої горе-співробітниці, дисциплінарні заходи щодо неї на даний момент не прийнято і, ймовірно, не будуть прийняті. Управління інформаційної безпеки в своєму офіційному коментарі заявило, що враховані пом’якшувальні обставини події. А саме — бездоганна характеристика винуватиці втрати.

Та з ким такого не бувало! — висловлюються на підтримку співробітниці читачі Law Gazette.

Джерело: Legal Report

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.